رمزنگاری اطلاعات سراسر بسته به Zoom افزوده شد

برنامه زوم با گسترش رمزگذاری سرتاسری (E2EE) خود، خدمات بیشتری در زمینه حریم خصوصی و لایه‌های امنیتی به خود اضافه کرده است.

برنامه زوم با گسترش رمزگذاری سرتاسری (E2EE) خود، به خدمات بیشتری در زمینه حریم خصوصی و لایه‌های امنیتی به خود اضافه کرده است. اول خدمات این شرکت، Zoom Phone، سیستم تلفن ابری آن است. کاربران آن سرویس می‌توانند از پروتکل E2EE در طول تماس‌های یک به یک استفاده کنند. وقتی این پروتکل فعال می‌شود، E2EE با کلیدهای رمزنگاری که فقط دستگاه‌های تماس‌گیرنده می‌توانند به آنها دسترسی داشته باشند، مطمئن می‌شود که تماس‌ها ایمن هستند. با به اشتراک گذاشتن یک کد امنیتی با شخص دیگر، می‌توانید وضعیت E2EE را تأیید کنید.

در حال حاضر، تنها امکان فعال کردن E2EE در Zoom Phone برای تماس بین کاربران در همان حساب Zoom شرکت وجود دارد. کاربران باید در برنامه دسکتاپ یا تلفن همراه Zoom Phone حضور داشته باشند و ضبط خودکار تماس را خاموش کنند. صاحبان حساب یا مدیران هم باید E2EE را از طریق یک پورتال وب فعال کنند تا کاربران بتوانند آن را در تماس‌ها فعال کنند.

علاوه بر این، E2EE به زودی در تمام اتاق‌های تماس در دسترس خواهد بود و هر room خروجی می‌تواند کلید رمزگذاری مخصوص به خود را داشته باشد. البته که باز هم، صاحبان حساب یا مدیران باید E2EE را برای کاربران خود فعال کنند.

Zoom راه اندازی E2EE را برای جلسات درون برنامه خود در تاریخ اکتبر ۲۰۲۰ آغاز کرد؛ دقیقا چند ماه پس از آن که شرکت در بحبوحه همه‌گیری ویروس منحوس COVID-19 شروع به کار کرد و روند تماس‌های مهمانان ناخوانده “zoombombing” ظاهر شد. Zoom در ابتدا قصد داشت E2EE را به حساب‌های پولی محدود کند، اما پس از واکنش‌ کاربران خود تسلیم شد و آن را به همه ارائه داد.

منبع:

https://www.aftana.ir/fa/doc/news