حمله سایبری به Discord !

Discord به کاربران خود اطلاع داد که این پیام‌رسان دستخوش یک حمله سایبری شده است.

Infosecurity در گزارشی اعلام کرد، Discord کاربران خود را از نقض داده‌های این پیام‌رسان مطلع کرده است: «با توجه به ماهیت حادثه، ممکن است آدرس ایمیل شما، محتوای پیام‌های خدمات مشتری و هر پیوستی که بین شما و Discord ارسال شده است در دسترس شخص ثالثی قرار گرفته باشد.»

این رویداد زمانی رخ داده است که یک عامل تهدید دسترسی غیرمجاز به صف بلیط پشتیبانی یک نماینده خدمات مشتری شخص ثالث داشته است.
این پلتفرم پیام‌رسان محبوب اعلام کرد که به محض کشف این مشکل، حساب کاربری در معرض خطر را غیرفعال کرده و بررسی‌های بدافزار را روی دستگاه فرد تکمیل کرده است.

این اولین باری نیست که Discord توسط عاملان تهدید هدف قرار می‌گیرد. در سال 2021، Infosecurity بدافزار چند منظوره جدیدی را گزارش کرد که برای سوءاستفاده از عملکردهای اصلی در پلتفرم و تبدیل ماشین‌های هدف به ربات‌های مخرب طراحی شده است.

پیش‌بینی می‌شود که پایگاه کاربر Discord تا پایان سال 2023 به نزدیک به 200 میلیون کاربر فعال ماهانه برسد و آن را به یک هدف جذاب برای مهاجمان تبدیل کند.
این پلتفرم به‌ویژه در میان جامعه بازی‌ها محبوبیت دارد و گمان می‌رود اولین جایی بوده است که Jack Teixeira، افشاگر مظنون پنتاگون، اسناد محرمانه نظامی را به اشتراک گذاشته است.

تعداد کاربرانی که تحت تأثیر نقض اخیر زنجیره تأمین قرار گرفته‌اند، مشخص نیست.

منبع:

https://www.infosecurity-magazine.com/news/discord-breached-after-service