اقدام جدید Google برای حفاظت از رمز عبور کاربران

Google قابلیت Password Checkup را به دستگاه‌های اندرویدی خود آورد تا کاربران این سرویس از امنیت رمز عبور خود مطمئن شوند.

Google به میلیون‌ها کاربر اندروید هشدار داده است تا بررسی کنند که آیا بخشی از یک هک گسترده رمز عبور هستند یا خیر.

Google یک فناوری ویژه را به کاربران خود ارائه کرده است که از طریق آن، اگر رمز عبورشان هک شده باشد به آن‌ها هشدار می‌دهد. این ویژگی حتی روی تلفن‌های اندرویدی نیز کار می‌کند. این ویژگی Password Checkup نام دارد و چیزی است که هرگز نباید نادیده بگیرید.

Google این کار را با تطبیق گذرواژه‌های شما با هک‌های اطلاعاتی شناخته‌شده که به آسانی در دسترس کلاهبرداران آنلاین است، انجام می‌دهد.

تا همین اواخر، این ویژگی در نسخه دسکتاپ Google Chrome در دسترس بود، اما این شرکت در اوایل سال جاری یک گام فراتر رفت و این قابلیت را در دستگاه‌های اندرویدی نیز به Chrome آورد.

Password Checkup برای اندروید یکی از جدیدترین ویژگی‌های مفیدی است که می‌توان در Google Assistant به آن دسترسی داشت. Google می‌گوید ایمنی بیشتر به کاربران کمک می‌کند تا اعتبار ذخیره‌شده خود را از نظر آسیب‌پذیری‌های امنیتی بررسی کنند و فهرستی از اقدامات را برای بهبود امنیت آنلاین ارائه دهند.

هنگامی که اعلان ظاهر می‌شود، دستیار Google پیشنهاد می‌دهد تا به طور خودکار یک رمز عبور جدید برای شما ایجاد کند. سپس در حساب Google شما ذخیره می‌شود تا هر زمان که نیاز به دسترسی به آن سایت داشته باشید، فراخوانی شود. برای استفاده از این قابلیت، باید آخرین نسخه Google Play را نصب کنید.

منبع:

https://www.aftana.ir/fa/doc/news/20022/