بدافزار RIG Exploit Kit همچنان از Internet Explorer بهره می‌برد

میلیون‌ها کاربر همچنان از Internet Explorer استفاده می‌کنند و یک بدافزار با موفقیت از آسیب‌پذیری‌های این برنامه استفاده می‌کند.

به نقل از Techradar، کارشناسان امنیت سایبری هشدار داده‌اند که بدافزار بسیار مشهور RIG Exploit Kit، همچنان کاربران مرورگر Internet Explorer را هدف می‌گیرد و از آسیب‌پذیری‌های آن سوء استفاده می‌کند.

طبق گزارش شرکت تحقیقاتی امنیتی Prodaft، نصب این کیت روزانه باعث حدود ۲ هزار مورد نفوذ در روز می‌شود و ۳۰ در از این نفوذها موفق هستند و به مهاجم اجازه می‌دهد تا در بیش از ۲۰۷ کشور، اطلاعات و سایر اشکال بدافزار را به کاربران گسترش دهد.

علی‌رغم هشدار در برابر ظهور جرایم سایبری به عنوان یک سرویس در گزارش دفاع دیجیتال Microsoft در سال ۲۰۲۲ و RIG شناخته شده برای توزیع باج افزار، میلیون‌ها کاربر (عمدتاً در شرکت‌ها) فقط از Windows Explorer استفاده می‌کنند و ظاهراً هیچ توجهی به امنیت سایبری نمی‌کنند.

مرورگر اینترنت خود را به‌روز کنید!
Internet Explorer از سال ۲۰۱۵ یعنی از سالی که Microsoft مرورگر Edge، مرورگر جدید مبتنی بر Chrome خود را راهی بازار کرد، یک مرورگر قدیمی محسوب می‌شود و این مرورگر از آگوست ۲۰۲۱ به طور کامل از دور خارج شد.

و در فوریه ۲۰۲۳، Microsoft اعلام کرد که سرانجام در حال تلاش است تا Internet Explorer به فراموشی سپرده شود و کاربران را به استفاده از Edge ترغیب می‌کند.

بسیاری از هکرها با وجود اینکه چندین سال است سیستم‌های جدید در دسترس کاربران اینترنت است، از این خوشحالند که هنوز برخی از کاربران از برنامه‌ها و سیستم‌هایی استفاده می‌کنند که دارای آسیب‌پذیری هستند تا بتوانند راحت‌تر به سیستم نفوذ کنند و به اهداف خود دست یابند.

کارشناسان امنیت سایبری توصیه کرده‌اند که کاربران از نسخه Windows 11  به‌روزشده برروی سیستم های خود استفاده کنند تا امنیت آنها خدشه‌دار نشود.

منبع:

https://www.techradar.com/news/this-malware-tool-is-still-successfully-exploiting-internet-explorer-vulnerabilities